// Zajęcia dla dzieci //

Krótka historia o tym, że nasze zajęcia to wyjątkowy czas...

Wychowałam się w domu, w którym muzyka była codziennością – śpiewająca mama i tata, siostra mamy grająca na fortepianie i dziadek w chórze. Nie trudno mi było chłonąć dźwięki całą sobą i jest to jedna z rzeczy, za które najbardziej dziękuję moim rodzicom.

Dziś świat zmienił się w fantastyczny sposób i również osoby, którym przysłowiowy słoń nadepnął na ucho mogą zmienić swoje postrzeganie muzyki i wychować maluszka, który muzykę zrozumie i pokocha. Przeprowadzonych zostało mnóstwo badań dotyczących tego jak stymulować muzyczny rozwój dziecka, a wartościowa muzyka z całego świata dostępna jest na wyciągnięcie ręki.

Okazuje się, że do tego, by wychować zdolnego muzycznie malucha, wystarczy mu zapewnić jedynie odpowiednie warunki – czyli muzyczne środowisko. Postanowiliśmy zatem wykorzystać naszą wiedzę, fantazję i umiejętności, by wspomóc rodziców w tworzeniu tego środowiska, a dzieciaki w odkrywaniu świata dźwięków. 

Zapraszamy więc na Grajki – zajęcia umuzykalniające dla dzieciaków z rodzicami, Muzograjki – koncerty dedykowane najmłodszym, zachowane w twórczej i nieformalnej atmosferze i Warsztaty mieszania sztuk – gdzie przesuwamy granice między muzyką a tym wszystkim co uważa się za niemuzyczne.

// GRAJKI - maluszki z opiekunami //

GRAJKI

to radosne i energetyczne spotkania z muzyką dla dzieci w wieku 0-4 lat z opiekunami, w czasie których dajemy maluchom możliwość w wyjątkowy sposób zanurzyć się w muzyce. To czas wypełniony improwizacją, śpiewem, tańcem, grą na instrumentach oraz muzycznych zabawach, ubrany w formę, która sprawia, że zanim zaczniemy się nudzić – czeka już na nas coś nowego. Balansujemy pomiędzy piosenkami wykonywanymi na podłodze, które wyraźnie skupiają naszą uwagę i uwrażliwiają na niuanse w melodii i rytmie, a aktywnościami wykonywanymi na stojąco – kiedy tańczymy, poruszamy się do muzyki wykonywanej na pianinie, nagrań z muzyką klasyczną, ludową lub rozrywkową oraz piosenek a capella.

U podstaw naszych zajęć leży teoria umuzykalnienia dzieci wg Edwina Gordona, lecz łączymy ją z rytmiką dalcrozowską, naszą fantazją, latami doświadczeń i muzyką z całego świata.

Zapraszamy!

Każda rodzina zapisana na cały cykl otrzymuje śpiewnik do samodzielnego wydruku, a także link do playlisty, na której znajdują się śpiewane przez nas piosenki.

By muzykowanie było jeszcze prostsze!

Co Was czeka na zajęciach?

ŚPIEWANIE PIOSENEK, TANIEC I IMPROWIZACJA RUCHOWA, GRA NA INSTRUMENTACH, ZABAWY I GRY MUZYCZNE, RYTMICZANKI, MUZYKA NA ŻYWO, praktyczne wskazówki jak muzykować z dzieckiem w domu

Koszt zajęć:

Cały cykl: ilość zajęć w cyklu x30zł (długość cyklu zależna od miejsca, gdzie odbywają się zajęcia) – zapisana rodzina otrzymuje śpiewnik dostępny on-line oraz playlistę z piosenkami

Pojedyncze wejście: 35zł (bez śpiewnika i playlisty)

terminy zajęć:

Środy 17:15, LikeKonik, Pawilon Wyspiańskiego, Plac Wszystkich Świętych 2 (podziemia)
Zajęcia ruszają 09.01.2019. Semestr będzie trwać 11 zajęć

Soboty 11:30, Szkoła El Bombo, Salwator, ul. Salwatorska 22 (wejście przez bramkę)
Zajęcia ruszają 02.02.2019. Semestr będzie trwać 8 zajęć

Szykujemy się do semestru zimowego, który rusza już w styczniu 🙂 Może masz ochotę zobaczyć jak wyglądają nasze zajęcia?

UWAGA! ODWOŁANE ZAJĘCIA:

Z uwagi na nieobecność instruktorki zajęcia w poniższych dniach (poniedziałek i środa) nie odbędą się. Serdecznie zapraszamy tydzień później 😀 Grupa sobotnia działa normalnie 🙂 

07.05 – 11:15 Spoko Space  -nie ma zajęć
07.05 – 17:00 Harcownia  -nie ma zajęć
09.05 – 17:15 Spoko Space  -nie ma zajęć

PROMOCYJNE ZAJĘCIA POKAZOWE:
19.01.2019 (sobota) – 11:30 Szkoła El Bombo, Salwator, ul. Salwatorska 22, Kraków (wejście przez bramkę)
Koszt dla całej rodziny – 15 zł
Przy deklaracji zapisu na cały semestr – BEZPŁATNIE!

Nasze zajęcia znajdziecie również w Szkole Rodzenia Picolino (ul. Kalwaryjska 51/12) w czwartki o 15:30.
(Zapisy na stronie Picolino – Klik!)

Najczęściej zadawane pytania:

Najlepiej wygonie! Będziemy tańczyć, biegać, skradać się… załóż ubrania, które nie będą krępować Twoich ruchów.

Nie 🙂 W takiej sytuacji wyliczymy dla Ciebie ile zajęć się już odbyło i jaka będzie proporcjonalna kwota do zapłaty za pozostałe zajęcia.

Nie 🙂 Zapraszamy do odrabiania zajęć na innych grupach bez dodatkowych opłat.

// MUZOGRAJKI - koncerty dla dzieci //

MUZOGRAJKI

Czy pomyśleliście kiedyś, że chcielibyście wejść do środka muzyki? Do środka dźwięku, tak by muzyka Was otaczała? Czymś takim są właśnie MUZOGRAJKI. To koncerty dla dzieci zachowane w nieformalnej atmosferze, gdzie nie musimy siedzieć daleko od muzyków i nieruchomo ich oglądać, lecz możemy być tuż obok, otoczeni przez dźwięki i przeżywać je na swój sposób. To spotkania z muzyką na żywo: klasyczną, rozrywkową i muzyką świata. To czas niezwykłych historii, i moment kiedy wreszcie można z bliska zobaczyć jak to się dzieje, że dźwięki wychodzą z instrumentów. To również czas by samemu spróbować zagrać na tych ogromnych instrumentach, a także pobawić się do muzyki wykonywanej na żywo.  Po prostu magia! 🙂 

Nasze koncerty dedykowane są przede wszystkim dzieciom, ale równie serdecznie zapraszamy dorosłych, ponieważ są one ucztą nie tylko dla małego ucha 😉 

Cena biletu:

15-20zł/osobę, w zależności od koncertu.

 

terminy koncertów:

Wiosna 2018. Czyli już niedługo 🙂

Najczęściej zadawane pytania:

Nie 🙂 Ubierzcie się wygodnie i nie przejmujcie się etykietą. Niech to będzie swobodny i naturalny czas, nieskrępowany np. garniturem.

Cena biletu to cena za jedną osobę. Jeżeli na koncert wybiera się np. trzyosobowa rodzina – powinna kupić 3 bilety. Jeżeli mama z dzieckiem – dwa bilety. 

// WARSZTATY MIESZANIA SZTUK z kolektywem BLENDER SZTUKI //

WARSZTATY MIESZANIA SZTUK

to inicjatywa współtworzona z kolektywem Blender Sztuki. Są to warsztaty zupełnie nieprzewidywalne, gdzie muzyka może połączyć się z architekturą, malarstwem, rzeźbą, gotowaniem czy nawet ekologią. To dziwaczne rozwiązania, niecodzienne połączenia, słuchanie w inny sposób, patrzenie inaczej. To szukanie wszystkiego tego, na co można spojrzeć w inny, ciekawy sposób. My odpowiadamy za tę muzyczną część, a wszystko to co niemuzyczne jest dziełem blenderowych ekspertek z innych dziedzin sztuki.

Każdy warsztat dotyczy innego tematu i tworzony jest dla innej grupy docelowej – czasem tylko dla dzieci, czasami dla rodzin, a czasem tylko dla dorosłych. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii Blendera, gdzie możecie obejrzeć jak „mieszaliśmy sztuki” dotychczas.

 

Doniczkowa orkiestra z Blenderem Sztuki

video: Terenia Cimała

Koncert podczas XI Żywieckiego Suwakowania 2016, zespół Dixieland Society oraz dzieci uczestniczące w tygodniowych warsztatach
Blender Sztuki, grające na własnoręcznie wykonanych instrumentach.

Koszt warsztatów:

15-30zł w zależności od warsztatu i lokalizacji

 

terminy warsztatów:

Obecnie mamy przerwę i obmyślamy nowe scenariusze. Ruszamy ponownie wkrótce.

blender nie tylko z muzyką:

Blender miesza nie tylko z muzyką. Zajrzyjcie na profil Blendera, by poczytać również o niemuzycznych warsztatach. 

// Zapisy //

Jeżeli chcesz nam powiedzieć coś ważnego o swoim dziecku lub o coś zapytać możesz zrobić to tutaj.

Copyright 2018 makememusic.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Made by: ManiaRobiStrony@gmail.com