// Zajęcia dla dzieci //

Krótka historia o tym, że nasze zajęcia to wyjątkowy czas...

Wychowałam się w domu, w którym muzyka była codziennością – śpiewająca mama i tata, siostra mamy grająca na fortepianie i dziadek w chórze. Nie trudno mi było chłonąć dźwięki całą sobą i jest to jedna z rzeczy, za które najbardziej dziękuję moim rodzicom.

Dziś świat zmienił się w fantastyczny sposób i również osoby, którym przysłowiowy słoń nadepnął na ucho mogą zmienić swoje postrzeganie muzyki i wychować maluszka, który muzykę zrozumie i pokocha. Przeprowadzonych zostało mnóstwo badań dotyczących tego jak stymulować muzyczny rozwój dziecka, a wartościowa muzyka z całego świata dostępna jest na wyciągnięcie ręki.

Okazuje się, że do tego, by wychować zdolnego muzycznie malucha, wystarczy mu zapewnić jedynie odpowiednie warunki – czyli muzyczne środowisko. Postanowiliśmy zatem wykorzystać naszą wiedzę, fantazję i umiejętności, by wspomóc rodziców w tworzeniu tego środowiska, a dzieciaki w odkrywaniu świata dźwięków. 

Zapraszamy więc na Grajki – zajęcia umuzykalniające dla dzieciaków z rodzicami, Muzograjki – koncerty dedykowane najmłodszym, zachowane w twórczej i nieformalnej atmosferze i Warsztaty mieszania sztuk – gdzie przesuwamy granice między muzyką a tym wszystkim co uważa się za niemuzyczne.

// GRAJKI - maluszki z opiekunami //

GRAJKI

to radosne i energetyczne spotkania z muzyką dla dzieci w wieku 0-4 lat z opiekunami, w czasie których dajemy maluchom możliwość w wyjątkowy sposób zanurzyć się w muzyce. To czas wypełniony improwizacją, śpiewem, tańcem, grą na instrumentach oraz muzycznych zabawach, ubrany w formę, która sprawia, że zanim zaczniemy się nudzić – czeka już na nas coś nowego. Balansujemy pomiędzy piosenkami wykonywanymi na podłodze, które wyraźnie skupiają naszą uwagę i uwrażliwiają na niuanse w melodii i rytmie, a aktywnościami wykonywanymi na stojąco – kiedy tańczymy, poruszamy się do muzyki wykonywanej na pianinie, nagrań z muzyką klasyczną, ludową lub rozrywkową oraz piosenek a capella.

U podstaw naszych zajęć leży teoria umuzykalnienia dzieci wg Edwina Gordona, lecz łączymy ją z rytmiką dalcrozowską, naszą fantazją, latami doświadczeń i muzyką z całego świata.

Zapraszamy!

GRAJKI

it’s joyful and energetic meetings with music for children aged 0-4 with carers, during which we give the children the opportunity to immerse themselves in music in a unique way. This is a time filled with improvisation, singing, dancing, playing instruments and musical games, dressed in a form that makes us get something new before we get bored. We are balancing between songs performed on the floor, which clearly focus our attention and sensitize on the nuances in melody and rhythm, and activities performed while standing – when we dance, we move to music performed on the piano, recordings with classical, folk or entertainment music and a cappella songs .

At the core of our classes lies Gordon Music Learning Theory, but we combine it with Dalcroze method, our fantasies, years of experience and music from around the world.

Każda rodzina zapisana na cały cykl otrzymuje śpiewnik do samodzielnego wydruku, a także link do playlisty, na której znajdują się śpiewane przez nas piosenki.

By muzykowanie było jeszcze prostsze!

Co Was czeka na zajęciach?

ŚPIEWANIE PIOSENEK, TANIEC I IMPROWIZACJA RUCHOWA, GRA NA INSTRUMENTACH, ZABAWY I GRY MUZYCZNE, RYTMICZANKI, MUZYKA NA ŻYWO, praktyczne wskazówki jak muzykować z dzieckiem w domu

SEMESTR JESIENNY – od 16.09.2019, zakończenie 07.12.2019 – ZAPISY OTWARTE 🙂

PONIEDZIAŁKI
17:15, Harcownia,
Kurdwanów, ul. Halszki 28, 11 zajęć – 330zł, można dołączyć 🙂

WTORKI
11:15, 
Harcownia, Kurdwanów, ul. Halszki 28, 12 zajęć – 360złmożna dołączyć 🙂
17:15, Bawialnia M., Aleje, ul. Kościelna 3, 12 zajęć – 360złmożna dołączyć 🙂

ŚRODY
17:15, LikeKonik,
Rynek, Pawilon Wyspiańskiego, Plac Wszystkich Świętych 2 (podziemia), 12 zajęć – 360złmożna dołączyć 🙂

CZWARTKI
10:45, Kamyczki Patyczki,
Prądnik Biały, ul. Glogera 53 LU2, 12 zajęć – 360złmożna dołączyć 🙂

PIĄTKI
11:15, 
LikeKonik, Rynek, Pawilon Wyspiańskiego, Plac Wszystkich Świętych 2 (podziemia), 11 zajęć – 330zł, można dołączyć 🙂
13:00
Bawialnia M., Aleje, ul. Kościelna 3, 11 zajęć – 330złmożna dołączyć 🙂

SOBOTY
9:45, 
LikeKonik, Rynek, Pawilon Wyspiańskiego, Plac Wszystkich Świętych 2 (podziemia), 11 zajęć – 330zł, można dołączyć 🙂
12:00, 
Bawialnia M., Aleje, ul. Kościelna 3, 11 zajęć – 330złmożna dołączyć 🙂

 

Cały cykl: ilość zajęć w cyklu x30zł (długość cyklu zależna od miejsca, gdzie odbywają się zajęcia) – zapisana rodzina otrzymuje śpiewnik dostępny on-line oraz playlistę z piosenkami

Pojedyncze wejście: 35zł (bez śpiewnika i playlisty)

TUTAJ dowiesz się jak otrzymać darmowy semestr Grajków 🙂 

UWAGA! ODWOŁANE ZAJĘCIA:

Z uwagi na nieobecność instruktorki zajęcia w poniedziałek 30.09.2019 w Harcowni o 17:15 nie odbędą się. Zapraszamy za tydzień!

Dla nowych rodzin w cenie 5zł!
A dla tych, którzy nas już znają w cenie 20zł/rodzina.

05.09.2019 (czwartek) – 10:45 
Kamyczki Patyczki, ul. 
Glogera 53 LU2

09.10.2019 (poniedziałek) – 17:15
Harcownia, ul. Halszki 28

10.09.2019 (wtorek) –
11:15 – dzieci chodzące
12:15 – dzieci niechodzące
Harcownia, ul. Halszki 28

10.09.2019 (wtorek) – 17:15 
Bawialnia M., ul. Kościelna 3

11.09.2019 (środa) – 17:15
LikeKonik, Pawilon Wyspiańskiego, Plac Wszystkich Świętych 2 (podziemia)

13.09.2019 (piątek) – 11:15
LikeKonik, Pawilon Wyspiańskiego, Plac Wszystkich Świętych 2 (podziemia)

13.09.2019 (piątek) – 13:00 
Bawialnia M., ul. Kościelna 3

14.09.2019 (sobota) – 9:30 
LikeKonik, Pawilon Wyspiańskiego, Plac Wszystkich Świętych 2 (podziemia)

14.09.2019 (sobota) – 12:00 
Bawialnia M., ul. Kościelna 3

Szykujemy się do semestru zimowego, który rusza już w styczniu 🙂 Może masz ochotę zobaczyć jak wyglądają nasze zajęcia?

Nasze zajęcia znajdziecie również w Szkole Rodzenia Picolino (ul. Kalwaryjska 51/12) w czwartki o 15:30.
(Zapisy na stronie Picolino – Klik!)

Najczęściej zadawane pytania:

Najlepiej wygonie! Będziemy tańczyć, biegać, skradać się… załóż ubrania, które nie będą krępować Twoich ruchów.

Tak 🙂 Bawimy się w przestrzeniach przeznaczonych dla maluszków, dlatego nie wchodzimy tam w butach. Możecie zabrać ze sobą obuwie zmienne lub pozostać w skarpetkach

Nie 🙂 W takiej sytuacji wyliczymy dla Ciebie ile zajęć się już odbyło i jaka będzie proporcjonalna kwota do zapłaty za pozostałe zajęcia.

Nie 🙂 Wszystkich uczestników zapisanych na cały cykl zapraszamy do odrabiania zajęć na innych grupach bez dodatkowych opłat. Prosimy jednak o wcześniejszą wiadomość, że wybieracie się na odrabianie 🙂

Odrobić nieobecności na zajęciach można tylko do końca trwania danego semestru 🙂

Każda z naszych lokalizacji, to miejsce stworzone z myślą dla maluchów. Śmiało możecie wziąć wózek ze sobą 🙂

Bawialnia M. – wózek można zostawić w specjalnym garażu na wózki na podwórku Bawialni
Harcownia – wózek można zostawić w szatni
LikeKonik – wózek można zostawić na terenie kawiarni
Sala zabaw Kamyczki Patyczki – wózek można zostawić na terenie kawiarni

// MUZOGRAJKI - koncerty dla dzieci //

MUZOGRAJKI

Czy pomyśleliście kiedyś, że chcielibyście wejść do środka muzyki? Do środka dźwięku, tak by muzyka Was otaczała? Czymś takim są właśnie MUZOGRAJKI. To koncerty dla dzieci zachowane w nieformalnej atmosferze, gdzie nie musimy siedzieć daleko od muzyków i nieruchomo ich oglądać, lecz możemy być tuż obok, otoczeni przez dźwięki i przeżywać je na swój sposób. To spotkania z muzyką na żywo: klasyczną, rozrywkową i muzyką świata. To czas niezwykłych historii, i moment kiedy wreszcie można z bliska zobaczyć jak to się dzieje, że dźwięki wychodzą z instrumentów. To również czas by samemu spróbować zagrać na tych ogromnych instrumentach, a także pobawić się do muzyki wykonywanej na żywo.  Po prostu magia! 🙂 

Nasze koncerty dedykowane są przede wszystkim dzieciom, ale równie serdecznie zapraszamy dorosłych, ponieważ są one ucztą nie tylko dla małego ucha 😉 

Cena biletu:

15-20zł/osobę, w zależności od koncertu.

 

terminy koncertów:

Jesień 2019. Czyli już niedługo 🙂

Najczęściej zadawane pytania:

Nie 🙂 Ubierzcie się wygodnie i nie przejmujcie się etykietą. Niech to będzie swobodny i naturalny czas, nieskrępowany np. garniturem.

Cena biletu to cena za jedną osobę. Jeżeli na koncert wybiera się np. trzyosobowa rodzina – powinna kupić 3 bilety. Jeżeli mama z dzieckiem – dwa bilety. 

// WARSZTATY MIESZANIA SZTUK //

WARSZTATY MIESZANIA SZTUK

Są to warsztaty zupełnie nieprzewidywalne, gdzie muzyka może połączyć się z architekturą, malarstwem, rzeźbą, gotowaniem czy nawet ekologią. To dziwaczne rozwiązania, niecodzienne połączenia, słuchanie w inny sposób, patrzenie inaczej. To szukanie wszystkiego tego, na co można spojrzeć w inny, ciekawy sposób. 

Każdy warsztat dotyczy innego tematu i tworzony jest dla innej grupy docelowej – czasem tylko dla dzieci, czasami dla rodzin, a czasem tylko dla dorosłych. 

 

 

 

Doniczkowa orkiestra

video: Terenia Cimała

Koncert podczas XI Żywieckiego Suwakowania 2016, zespół Dixieland Society oraz dzieci uczestniczące w tygodniowych warsztatach
Blender Sztuki, grające na własnoręcznie wykonanych instrumentach.

Koszt warsztatów:

15-30zł w zależności od warsztatu i lokalizacji

 

terminy warsztatów:

Obecnie mamy przerwę i obmyślamy nowe scenariusze. Ruszamy ponownie wkrótce.

// Zapisy //

UWAGA! ODWOŁANE ZAJĘCIA:

Z uwagi na nieobecność instruktorki zajęcia w poniedziałek 30.09.2019 w Harcowni o 17:15 nie odbędą się. Zapraszamy za tydzień!

Jeżeli chcesz nam powiedzieć coś ważnego o swoim dziecku lub o coś zapytać możesz zrobić to tutaj / If you want to tell us something important about your child or to ask about something, you can do it here.

Copyright 2019 makememusic.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Made by: ManiaRobiStrony@gmail.com
Polityka prywatności