Krótka historia o tym, że nasze zajęcia to wyjątkowy czas...

Wychowałam się w domu, w którym muzyka była codziennością – śpiewająca mama i tata, ciocia grająca na fortepianie i dziadek w chórze. Nie trudno mi było chłonąć dźwięki całą sobą i jest to jedna z rzeczy, za które najbardziej dziękuję moim rodzicom.

Dziś świat zmienił się w fantastyczny sposób i również osoby, którym przysłowiowy słoń nadepnął na ucho mogą zmienić swoje postrzeganie muzyki i wychować maluszka, który muzykę zrozumie i pokocha. Przeprowadzonych zostało mnóstwo badań dotyczących tego jak stymulować muzyczny rozwój dziecka, a wartościowa muzyka z całego świata dostępna jest na wyciągnięcie ręki.

Okazuje się, że do tego, by wychować zdolnego muzycznie malucha, wystarczy mu zapewnić jedynie odpowiednie warunki – czyli muzyczne środowisko. Postanowiliśmy zatem wykorzystać naszą wiedzę, fantazję i umiejętności, by wspomóc rodziców w tworzeniu tego środowiska, a dzieciaki w odkrywaniu świata dźwięków. 

Zapraszamy więc na Grajki – zajęcia rodzinnego muzykowania, Gordonowe Śpiewajki (Gordonki) – zajęcia umuzykalniające dla dzieciaków z rodzicami, wg teorii uczenia się muzyki Edwina Gordona, Muzograjki – koncerty dedykowane najmłodszym, zachowane w twórczej i nieformalnej atmosferze i Warsztaty mieszania sztuk – gdzie przesuwamy granice między muzyką a tym wszystkim co uważa się za niemuzyczne.

// GRAJKI - maluszki z opiekunami //

GRAJKI

Grajki to radosne i energetyczne spotkania z muzyką dla dzieci w wieku 0-5 lat z opiekunami, w czasie których dajemy maluchom możliwość w wyjątkowy sposób zanurzyć się w muzyce. To czas wypełniony improwizacją, śpiewem, tańcem, grą na instrumentach oraz muzycznych zabawach, ubrany w formę, która sprawia, że zanim zaczniemy się nudzić – czeka już na nas coś nowego. Balansujemy pomiędzy piosenkami wykonywanymi na podłodze, które wyraźnie skupiają naszą uwagę i uwrażliwiają na niuanse w melodii i rytmie, a aktywnościami wykonywanymi na stojąco – kiedy tańczymy, poruszamy się do muzyki wykonywanej na pianinie, nagrań z muzyką klasyczną, ludową lub rozrywkową oraz piosenek a capella. Dajemy rodzicom wiedzę, warsztat oraz narzędzia do domowego muzykowania oraz poczucie kompetencji do rozwijania potencjału muzycznego swojego dziecka. 

U podstaw naszych zajęć leży teoria umuzykalnienia dzieci wg Edwina Gordona, lecz łączymy ją z rytmiką dalcrozowską, naszą fantazją, latami doświadczeń i muzyką z całego świata.

Zapraszamy!

GRAJKI

it’s joyful and energetic meetings with music for children aged 0-4 with carers, during which we give the children the opportunity to immerse themselves in music in a unique way. This is a time filled with improvisation, singing, dancing, playing instruments and musical games, dressed in a form that makes us get something new before we get bored. We are balancing between songs performed on the floor, which clearly focus our attention and sensitize on the nuances in melody and rhythm, and activities performed while standing – when we dance, we move to music performed on the piano, recordings with classical, folk or entertainment music and a cappella songs .

At the core of our classes lies Gordon Music Learning Theory, but we combine it with Dalcroze method, our fantasies, years of experience and music from around the world.

Każda rodzina zapisana na cały cykl otrzymuje śpiewnik do samodzielnego wydruku, a także link do playlisty, na której znajdują się śpiewane przez nas piosenki.

By muzykowanie było jeszcze prostsze!

Co Was czeka na zajęciach?

ŚPIEWANIE PIOSENEK, TANIEC I IMPROWIZACJA RUCHOWA, GRA NA INSTRUMENTACH, ZABAWY I GRY MUZYCZNE, RYTMICZANKI, MUZYKA NA ŻYWO, praktyczne wskazówki jak muzykować z dzieckiem w domu

Terminy zajęć:

SEMESTR LETNI – ruszamy 13.07.2020 🙂

ŚRODY 
17:00, Przedszkole Karuzela (lokalizacja zastępcza za Harcownię na czas wakacji),
Kurdwanów, ul. Wysłouchów 30C, 8 zajęć – 240zł, start 13.07.2020
daty: 13.07, 20.07, 29.07, 05.08, 12.08, 19.08, 26.08, 02.09

CZWARTKI
10:00, Kamyczki Patyczki, Prądnik Biały, ul. Glogera 53 LU2, 8 zajęć – 240 zł, start 16.07.2020
daty: 16.07, 23.07, 30.07, 06.08, 13.08, 20.08, 27.08, 03.09

SOBOTY
10:30, Bawialnia M., Aleje, ul. Kościelna 3, 7 zajęć – 210 zł, start 18.07.2020
daty: 18.07, 25.07, 01.08, 08.08, 22.08, 29.08, 05.09

Ważne przeczytaj 🙂 Czyli Grajki w czasie Covid-19

Cieszymy się, że możemy ponownie muzykować z Wami. By robić to jednak bezpiecznie musimy wprowadzić kilka sanitarnych zasad:

o) Dotychczas zapraszaliśmy całe rodziny w jednej cenie, teraz jednak musimy ściśle dbać o ilość osób na zajęciach, dlatego wprowadzamy limity osób:

o) Bawialnia M. – 6 par rodzic + dziecko, lub 8 par przy połączeniu sal
o) Przedszkole Karuzela – 6 par rodzic + dziecko (max. 2 dzieci)
o) Kamyczki Patyczki – 8 par rodzic + dziecko (max. 2 dzieci)

o) Prosimy o przychodzenie na zajęcia nie wcześniej niż 10 min przed zajęciami

o) Prosimy o zdezynfekowanie rąk przed zajęciami

o) Osoby z objawami choroby nie mogą brać udziału w zajęciach

 

Pojedyncze wejście: 35zł (bez śpiewnika i playlisty) dla jednego rodzica + max. 2 dzieci

Cały cykl: ilość zajęć w cyklu x30zł – zapisana rodzina otrzymuje śpiewnik dostępny on-line oraz playlistę z piosenkami oraz możliwość odrabiania wszystkich nieobecności w innych lokalizacjach.

Jeśli dołączacie na stałe w trakcie trwania cyklu, mnożymy ilość pozostałych zajęć x30zł 🙂 

TUTAJ dowiesz się jak otrzymać darmowy semestr Grajków 🙂 

UWAGA! ODWOŁANE ZAJĘCIA:

❄️ 04.02.2020, wtorek, 17:15 Bawialnia M. – odwołane, chorujemy
❄️ 05.02.2020, środa, 17:15 LikeKonik – odwołane, chorujemy

Dla nowych rodzin w cenie 5zł!
A dla tych, którzy nas już znają w cenie 20zł/rodzina.

07.01.2020 (wtorek) – 17:15
Bawialnia M., ul. Kościelna 3

08.01.2020 (środa) – 17:15
LikeKonik, Pawilon Wyspiańskiego, Plac Wszystkich Świętych 2 (podziemia)

09.01.2020 (czwartek) – 16:30 
Kamyczki Patyczki, ul. 
Glogera 53 LU2

Najczęściej zadawane pytania:

Najlepiej wygonie! Będziemy tańczyć, biegać, skradać się… załóż ubrania, które nie będą krępować Twoich ruchów.

Tak 🙂 Bawimy się w przestrzeniach przeznaczonych dla maluszków, dlatego nie wchodzimy tam w butach. Możecie zabrać ze sobą obuwie zmienne lub pozostać w skarpetkach

Nie 🙂 W takiej sytuacji wyliczymy dla Ciebie ile zajęć się już odbyło i jaka będzie proporcjonalna kwota do zapłaty za pozostałe zajęcia.

Nie 🙂 Wszystkich uczestników zapisanych na cały cykl zapraszamy do odrabiania zajęć na innych grupach bez dodatkowych opłat. Prosimy jednak o wcześniejszą wiadomość, że wybieracie się na odrabianie 🙂

Odrobić nieobecności na zajęciach można tylko do końca trwania danego semestru 🙂

Każda z naszych lokalizacji, to miejsce stworzone z myślą dla maluchów. Śmiało możecie wziąć wózek ze sobą 🙂

Bawialnia M. – wózek można zostawić w specjalnym garażu na wózki na podwórku Bawialni
Harcownia – wózek można zostawić w szatni
LikeKonik – wózek można zostawić na terenie kawiarni
Sala zabaw Kamyczki Patyczki – wózek można zostawić na terenie kawiarni

// GORDONOWE ŚPIEWAJKI (GORDONKI) - zajęcia umuzykalniające dla maluszków 0-3 z rodzicami wg teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Gordona //

GORDONOWE ŚPIEWAJKI

Czy wiecie, że muzyka jest sztuką, która najbardziej rozwija maluchy? Wpływa na rozwój emocjonalny, społeczny, ruchowy, na zdolności językowe, umiejętność logicznego myślenia i skupienia. A czy wiecie, że najważniejszy czas w rozwoju muzycznym malucha to pierwsze 3 lata życia, a szczególnie pierwsze 18 miesięcy? O rany!

Dzieciaki uczą się muzyki tak jak języka – pierwsze miesiące życia to czas, kiedy przede wszystkim powinny słuchać, słuchać, słuchać… czym bogatszy język – tym bogatsze słownictwo. Czym bogatszy język muzyczny – tym bogatszy słownik muzyczny. Naszym celem jest nauczyć dzieci audiować, czyli mówiąc w skrócie – myśleć  językiem muzyki.  Dziecko które audiuje potrafi zaimprowizować coś, kiedy pomyli się wykonując utwór muzyczny. Muzyka dla niego jest łatwa i naturalna, a wtedy oprócz czerpania samej przyjemności z muzykowania, otrzymuje również wszelkie profity, o których przeczytaliście wyżej. No to teraz trochę historii i teorii J

Pewien amerykański muzyk jazzowy, Profesor Edwin Elias Gordon, postanowił sprawdzić w jaki sposób dzieci uczą się muzyki. I nie myślcie, że sprawdził to za pomocą jednego badania! Poświęcił na to całe swoje życie, pozostawiając wielu uczniów i sporo niezwykle wartościowych publikacji.

Nasze Gordonowe Śpiewajki, to zajęcia wierne teorii uczenia się muzyki prof. Gordona – pełne różnorodnych skal, ciekawych rytmów, niecodziennych melodii. Na zajęciach śpiewamy piosenki na neutralnych sylabach, by nie odwracać uwagi maluchów od warstwy muzycznej, poruszamy się do śpiewanych piosenek oraz rytmizujemy. To zajęcia na których dajemy pierwszeństwo maluchom i, w odróżnieniu od prowadzonych przez nas od lat Grajków, właśnie z maluszkami dialogujemy, bacznie obserwując ich reakcje i podłapując pojedyncze dźwięki. Improwizujemy i wymyślamy nowe utwory na bazie tego, co do nas „śpiewają” dzieci, nawet gdy rodzice jeszcze nie wierzą, że te dźwiękowe reakcje to już śpiew 😉 

Jaka jest różnica między Śpiewajkami a Grajkami?

Przede wszystkim Grajki to zajęcia, które rozkręcają rodziny do domowego muzykowania. Dają one rodzicom warsztat i materiały do tego, by muzykować na co dzień z dzieckiem w domu. Śpiewajki natomiast to coś w rodzaju „muzycznej piguły” – zajęcia, które ograniczają się do swoich 40min, ale robią wielkie „wow” w mózgu maluchów. Uwierzcie na słowo – prof. Gordon przez 40 lat swoich badań doskonale zbadał co najlepiej wpływa na proces umuzykalnienia J

Terminy najbliższych spotkań:

Bawialnia M., ul. Kościelna 3

piątek 17.07.2020
– 10:30 grupa 3 – 18 msc.
– 11:40 grupa 18 msc. – 3 lata

piątek 24.07.2020
– 10:30 grupa łączona

Ważne przeczytaj 🙂 Czyli Śpiewajki w czasie Covid-19

o) Prosimy o przychodzenie na zajęcia nie wcześniej niż 10 min przed zajęciami

o) Prosimy o zdezynfekowanie rąk przed zajęciami

o) Osoby z objawami choroby nie mogą brać udziału w zajęciach

 

koszt zajęć:

35zł – opiekun + max. 2 dzieci / pojedyncze wejście

 

// MUZOGRAJKI - koncerty dla dzieci //

MUZOGRAJKI

Czy pomyśleliście kiedyś, że chcielibyście wejść do środka muzyki? Do środka dźwięku, tak by muzyka Was otaczała? Czymś takim są właśnie MUZOGRAJKI. To koncerty dla dzieci zachowane w nieformalnej atmosferze, gdzie nie musimy siedzieć daleko od muzyków i nieruchomo ich oglądać, lecz możemy być tuż obok, otoczeni przez dźwięki i przeżywać je na swój sposób. To spotkania z muzyką na żywo: klasyczną, rozrywkową i muzyką świata. To czas niezwykłych historii, i moment kiedy wreszcie można z bliska zobaczyć jak to się dzieje, że dźwięki wychodzą z instrumentów. To również czas by samemu spróbować zagrać na tych ogromnych instrumentach, a także pobawić się do muzyki wykonywanej na żywo.  Po prostu magia! 🙂 

Nasze koncerty dedykowane są przede wszystkim dzieciom, ale równie serdecznie zapraszamy dorosłych, ponieważ są one ucztą nie tylko dla małego ucha 😉 

Cena biletu:

15-20zł/osobę, w zależności od koncertu.

 

terminy koncertów:

Jesień 2019. Czyli już niedługo 🙂

Najczęściej zadawane pytania:

Nie 🙂 Ubierzcie się wygodnie i nie przejmujcie się etykietą. Niech to będzie swobodny i naturalny czas, nieskrępowany np. garniturem.

Cena biletu to cena za jedną osobę. Jeżeli na koncert wybiera się np. trzyosobowa rodzina – powinna kupić 3 bilety. Jeżeli mama z dzieckiem – dwa bilety. 

// WARSZTATY MIESZANIA SZTUK //

WARSZTATY MIESZANIA SZTUK

Są to warsztaty zupełnie nieprzewidywalne, gdzie muzyka może połączyć się z architekturą, malarstwem, rzeźbą, gotowaniem czy nawet ekologią. To dziwaczne rozwiązania, niecodzienne połączenia, słuchanie w inny sposób, patrzenie inaczej. To szukanie wszystkiego tego, na co można spojrzeć w inny, ciekawy sposób. 

Każdy warsztat dotyczy innego tematu i tworzony jest dla innej grupy docelowej – czasem tylko dla dzieci, czasami dla rodzin, a czasem tylko dla dorosłych. 

 

 

 

Doniczkowa orkiestra

video: Terenia Cimała

Koncert podczas XI Żywieckiego Suwakowania 2016, zespół Dixieland Society oraz dzieci uczestniczące w tygodniowych warsztatach
Blender Sztuki, grające na własnoręcznie wykonanych instrumentach.

Koszt warsztatów:

15-30zł w zależności od warsztatu i lokalizacji

 

terminy warsztatów:

Obecnie mamy przerwę i obmyślamy nowe scenariusze. Ruszamy ponownie wkrótce.

// Zapisy //

UWAGA! ODWOŁANE ZAJĘCIA:

❄️ 04.02.2020, wtorek, 17:15 Bawialnia M. – odwołane, chorujemy
❄️ 05.02.2020, środa, 17:15 LikeKonik – odwołane, chorujemy

UWAGA! ODWOŁANE ZAJĘCIA:

Z uwagi na nieobecność instruktorki zajęcia w poniedziałek 30.09.2019 w Harcowni o 17:15 nie odbędą się. Zapraszamy za tydzień!

Jak zapisać się na zajęcia?

1. Dokonaj wpłaty na konto:

Make Me Music
ul. Leśnianka 112
34-300 Żywiec
ING Bank Śląski: 10 1050 1445 1000 0091 4006 5328

2. W tytule przelewu podaj: imię i nazwisko rodzica, nazwę, miejsce i godzinę zajęć, informację czy opłata dot. całego cyklu czy pojedynczego wejścia w konkretnej dacie. Np.:

„Jan Nowak, Grajki, LikeKonik środa 17:15, cały cykl” lub „Janina Kowalska, Grajki, Harcownia poniedziałek 17:15, 09.02.2020”

3. Wypełnij i prześlij poniższy formularz:

Copyright 2020 makememusic.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Made by: ManiaRobiStrony@gmail.com
Polityka prywatności